top of page
Sky

כל המיזמים

מודלים להפעלת מלגאים

heart.png

בוחרים מחר

תוכנית ארצית הפועלת בפריפריה הגאוגרפית והחברתית בישראל, המחזקת קהילות מקומיות ופועלת לפיתוח מנהיגות קהילתית ואחריות חברתית של צעירים למען הקהילה המקומית.

בוחרים מחר_edited.jpg

ברק בעיניים

במסגרת התוכנית יוצרים מלגאים קשר עם משפחות שכול אזרחיות שאיבדו את יקיריהן שלא במסגרת פעילות של כוחות הביטחון או בפעולות איבה. המלגאים תומכים במשפחות ומלווים אותן בשעתן הקשה.

Image by Priscilla Du Preez 🇨🇦

גינות קהילתיות

במסגרת הפרויקט הוקמו גינות קהילתיות המחזקות את הקשר בין חברים בקהילות השונות במועצה האזורית. הוקמו מתחים משותפים לטובת הכלל במסגרתם נעשית פעילות קהילתית ייחודית המעוררת מודעות סביבתית בקהילה.

shutterstock_1090113578_edited.jpg

גלישת גלים לנוער בסיכון

הצלחה בגלישת גלים כחוויה מעצימה לבני נוער בסיכון. המלגאים המלווים את בני הנוער בתוכנית מהווים מודל חיובי לחיקוי ותומכים בהצלחתם של בני הנוער.

כפר קאסם- גלישת גלים2_edited.jpg

גרעין תורני

סטודנטים עוברים לגור בשכונות מורכבות ותורמים את חלקם בהתאם לצורכי השכונה: ליווי קשישים, שיחות עם השכנים לשם גילוי מצוקות ומתן עזרה, ליווי בתהליכי בירוקרטיה, ביקורי בית, העברת חוגים במתנ"ס ועוד.

הפנינג-סוכות-סדנא.jpg

הארון הקהילתי

הארון הקהילתי הינו ארון בגדים הממוקם ברחוב ומאפשר איסוף ביגוד ומוצרים נלווים באופן מכובד ודיסקרטי. המענה ניתן 24/7 ללא עלות, הזדהות או בירוקרטיה. המלגאים מתחזקים את הארון: מגיעים יום יום אל הארון, מקפלים ומסדרים ומבטיחים את נגישותו לקהל שזקוק לו.

ByGSRd6kZ00_0_0_1920_1080_0_large.jpg

הבורג החסר

מלגאים שעברו הכשרה ייחודית התחום הנגרות, חונכים בני נוער במלאכות יד ושיפוץ ביתי ומתנדבים יחד בקהילה בשיפוץ מבני ציבור, בתי קשישים ועוד.

תמונה- הבורג החסר.jpeg

הושט ידך

שיפור חווית המטופלים המאושפזים במחלקות השונות במרכז הרפואי וולפסון והפגת בדידות המטפלים.

Holding Hands

הזדמנות שנייה להשכלה גבוהה

נשים בגילאי 35 ומעלה מקבלות מלגת לימודים ללימודים לתואר ראשון ומעניקות 100 שעות התנדבות בקהילה, המותאמות לאורח חייהן. מעבר לתמיכה הכלכלית, הפרויקט מהווה גם כתף תומכת בלימודים, כולל קבוצת תמיכה והשתייכות, שיעורים פרטיים, תמיכה לבני המשפחה ותמיכה בהכנת עבודות.

2367.JPG

הכר חבר

מועדון חברתי של צעירים עם ובלי צרכים מיוחדים. לכל מלגאי מצוות צעיר בעל צרכים מיוחדים מהקבוצה, אותו הוא חונך פעם בשבוע למשך שעתיים במודל של "אח בוגר".

shutterstock_470415995.jpg

זכרון טעמים

מיזם חברתי קהילתי, ספר מתכונים המנציח את זכרם של נופלים, חללי מערכות ישראל ומחבר בין משפחותיהם לבין סטודנטים, בני נוער וילדים. זהו מיזם רב תרבותי, בין דורי, הנוגע בכל חלקי הפסיפס הארץ ישראלי.

WhatsApp Image 2021-05-19 at 12.39.11.jpeg

חינוך לפסגות

עמותת חינוך לפסגות פועלת לצמצום פערים, קידום מוביליות חברתית וטיפוח מצוינות, באמצעות הענקת הזדמנות שווה לילדים נוער וצעירים מוכשרים מרקע סוציו- אקונומי נמוך, הבאים מהפריפריה החברתית-גיאוגרפית.

חינוך לפסגות -מודלים_edited_edited.jpg

כלבי שירות

אומנה לכלבים המיועדים להיות כלבי שירות המסייעים בהתמודדות יום יומית לאנשים המתמודדים עם מגבלה פיזית או נפשית. המלגאים מגדלים גורים עד הגעתם לבגרות המאפשרת את הכשרתם ככלבי שירות.

1.jpg

למענך

פרויקט למענך הינו תוכנית ליווי הולכה, שיחה ועידוד לקשישים מעל גיל 65 הנמצאים בבית חולים ללא תמיכה לעידוד ניידות והקשבה.

3.jpg

לצאת החוצה

מלגאים אוהבי הארץ וטיולים, מקבלים ליווי של מורה דרך מתנדב ובונים תוכנית טיולים לצעירים ומשפחות צעירות, במטרה להנגיש להם את הטבע ולעודד אותם לצאת ולהכיר את הארץ ואת הסביבה. במסגרת המיזם המלגאים מתכננים טיול, משווקים אותו ומדריכים אותו בפועל, מול קבוצת מטיילים בעלת מאפיינים דומים.

תמונה- לצאת החוצה.jpeg

מבשלים בגיל

במסגרת הפרויקט נפגשו באופן וירטואלי ופיזי אזרח וותיק, סטודנט ומשפחתו של חניך פר"ח אותו מלווה הסטודנט, על מנת להפיק ספר מתכונים קהילתי משותף.

WhatsApp Image 2021-03-19 at 13.12.49 (1).jpeg

מה הסיפור שלך

מלגאים בונים ומציבים ארונות ספרים במרחב הציבורי - קהילתי ואוספים ספרים מהקהילה. המלגאים מארגנים אירועים קהילתיים סביב הספרייה הקהילתית ומעודדים את הקהילה לשמור על הספרייה ולטפח אותה.

בניית ספריות קהילתיות.jpg

מועדוני יולדות

יצירת מרחב מזמין, חמים וביתי ליולדות בכל יישוב מיישובי המועצה, בו מתהווה קהילת יולדות וניתן בו מענה לאימהות צעירות.

Baby's Feet

מיזם בבניין

במסגרת מיזם 'בבניין' – חיבור בין שכנים, ממונה נציג בניין, שמסייע לצרכי השכנים, מארגן פעילויות קהילתיות בחגים, מסייע בחיבורים בין דוריים להפגת בדידותם של האזרחים הוותיקים ומעודד פעולות קהילתיות משותפות, כגון גינות קהילתיות או אירועי תרבות ליד הבית.

120099502_4973967579283717_6452164350158723690_n.jpg

מישהו לצעוד איתו

צעירים ואזרחים ותיקים צועדים יחד. מקדמים פעילות גופנית של הוותיקים ושיח בין-דורי ייחודי, תוך כדי הפעילות.

משתתפי התוכנית - דוברות גבעתיים.jpeg

מלגת בסטי

חונכות אישית לילדים ממשפחות מוכרות במחלקת הרווחה ברשות המקומית. הסטודנטים מותאמים על פי חוזקותיהם האישיות בהתאם לצרכים היחודיים של הנחנך במסגרת ליווי  שנתית, בה מתקיימת חונכות אישית חינוכית וחברתית.

Image by Ana Curcan

מנהיגות 20/20

20 סטודנטים, 20 יזמות חברתיות במהלך שנת 2020 באשדוד: קבוצת שייכות וחיבור לעיר ועשייה יזמית משמעותית.

קרדיט-כיוונים.jpg

 מניעת הידרדרות תפקודית באשפוז

סטודנטים לאחיות לאחר הכשרה קצרה, משתלבים במערך קיים של מסייעים בהליכה ("מוליכים") הפועל במרכז הרפואי בני ציון. הפעילות כוללת הולכת מאושפזים קשישים שאותרו ע"י היחידה הגריאטרית וביצוע רה-אוריינטציה (שיחה שמחברת את הקשיש לזמן, למקום ולאירועים המתרחשים בתקופת אשפוזו) בזמן ההליכה.

מלגת פיס 2.png

מסיבת סלון

מלגאים ואזרחים וותיקים נפגשים יחד אחת לשבועיים, למפגש חברתי ולסדנה משמעותית, המייצרת חיבור, שיחה והנאה הדדית. בין המפגשים משוחחים המלגאים עם הוותיקים טלפונית או במפגשים אחד-על-אחד ויוצרים חיבורים בין דוריים מרתקים.

מסיבת סלון_edited.jpg

מקום למנהיגות

תוכנית שמטרתה קידום אקטיביזם של צעירים בקהילה, חיבורם לעיר, להיסטוריה ולנרטיב שלה, הכרת התוכניות האסטרטגיות של העיר בתחום החברתי, הכלכלי, החינוכי וחיזוק תחושת הזהות המקומית והאישית של הצעירים.

משתתפי התוכנית.jfif

מראות

מתמודדים עם פוסט טראומה, עוברים יחד עם מלגאי תהליך משותף של יצירה, הכולל ליווי והנחיה מקצועית. מטרת התהליך היא לעבד ולשתף תכנים שיקדמו החלמה, שיקום והתפתחות.

קרדיט לתמונה_ בוריס קוזנץ.jpg

מרחב מאוורר

מרכז הצעירים בירוחם הוסב למרחב מאוורר שכלל בית קפה, סדנאות, הרצאות ופעילויות הפגה למבוגרים מפונים ונשות המילואמניקים המקומיות. המרחב תופעל על ידי המלגאים החל מהשבוע השני למלחמת חרבות ברזל.

1.png

מתחברים לשורדים

"לא לעזור להם לחיות, אלא לעזור להם לחיות טוב": מלגאים עורכים מיפוי מעמיק של כלל שורדי השואה ברשות, כולל מיפוי הצרכים שלהם ובמידת הצורך, מתחברים אל השורדים, מבקרים אותם בבתיהם ומספקים להם מגוון מענים לצרכיהם.

מתחברים לשורדים- תמונה2.jpg

נטועים

תכנית מנהיגות לצעירים בני מקום, המטפחת מנהיגות מקומית צעירה בפריפריה, מנהיגות המחוברת לזהותה, מודעת חברתית, ופעילה למען המקום בו גדלה, ובו היא בונה את מרכז חייה.

WhatsApp Image 2024-01-12 at 15.19.04.jpeg

סטארט אפ להצלחה

יצירת קהילה פעילה, המובילה שינוי בעל השפעה על יוצאי אתיופיה בעיר באר שבע. התוכנית כוללת סיוע ליוצאי אתיופיה בהרשמה ללימודים, סיומם בהצלחה והבטחת השתלבותם במערך התעסוקה.

תמונה 2_edited.jpg

סיירת סחב"ק

סיירת סטודנטים בפארקים ובגינות הציבוריות. הסטודנטים משמשים כ"אח גדול" לבני הנוער המשוטטים בפארקים ובגינות בשעות הערב, תוך שהם מסבירים להם על הסכנות שבשימוש בסמים ובאלכוהול ומהווים עבורם מודל חיובי לחיקוי.

צילום אילוסטרציה קרדיטDavidi Vardi  Shutterstock.com.jpg

ספר בהחלפה

איסוף ספרי לימוד שכבר לא בשימוש, מיון, ארגון וקיום יריד ספרים לקראת תחילת שנת הלימודים על מנת להבטיח ספרי לימוד לכל ילד מילדי הרשות. הפרויקט רותם את הקהילה כולה וממחנך לשימוש חוזר, עזרה לזולת ושמירת ספרים.

1_edited.jpg

עברית מדוברת

מלגאים מהחברה הערבית מלווים תלמידים מכפר קאסם במפגש עם סטודנטים מהחברה היהודית, לשיח שמטרתו לחזק את העברית המדוברת שלהם. המלגאים מהווים מודל לחיקוי עבור התלמידים, חושפים אותם לעולם האקדמיה, מפחיתים חששות ובמקביל מעודדים שיח והכרות בין מגזרית.

תמונה2 עברית מדוברת.jpg

"פודקאסט "סיפורי ברזל

פרויקט הפודקאסט "סיפורי ברזל" נותן במה לסיפורים של תושבי המועצה האזורית בני שמעון מתקופת המלחמה. סיפורים של הירתמות והתגייסות, נתינה, הצלה והינצלות, אובדן, חוויות מהמילואים, קליטה של קהילות ועוד רבים.

2.png

צוות השכלה גבוהה

צוות מלגאים המקדם את תחום ההשכלה הגבוהה ברשות המקומית. הצוות מורכב מצעירים בני מקום שמסייעים ומייעצים לצעירים שנמצאים בצומת דרכים בנושא ההשכלה, מתוך ניסיון החיים שלהם והתובנות שהם רכשו לאורך דרך.

תמונה 2- צוות השכלה גבוהה.jpg

צעירים למען הקהילה

התאמה מדויקת בין המלגאים, תחומי העניין והפניות שלהם לבין צורכי קהילה אמיתיים. כי כשזה מצליח ומדויק גם המלגאים וגם הקהילה מרוויחים.

תמונה- אילוסטרציה_edited.jpg

 צעירים למען חינוך איכותי לגיל הרך

השפעה על תחום החינוך לגיל הרך בתחומי הרשות והבטחת תנאים אופטימליים להתפתחות מיטיבה של ילדים ע"י שילוב מלגאים במעונות היום.

צעירים למען חינוך איכותי לגיל הרך 2.jpg

קפה עברית

מפגש שבועי בין מלגאים לעולים חדשים שנועד לחבר את העולים לאוכלוסיית העיר, לתרגל איתם את השפה העברית ולהקל על תהליך קליטתם.

קפה עבריתת.jpg

רכזי צעירים

על מנת שמרכז צעירים במועצה אזורית יוכל לספק מענה ושירותים לכלל היישובים במועצה, נוצר מודל "רכז צעירים יישובי", במסגרתו מאותרים סטודנטים בעלי כושר מנהיגות בכל יישוב, שיובילו את פעילות הצעירים ביישוב.

כנס רכזי צעירים- מטה אשר- תמונה.jpg

רמת נגב נותנת לחייליה

תוכנית שמטרתה לשמור על קשר עם חיילים תושבי המועצה האזורית, ולחבר אותם למועצה ולמרכז הצעירים כמקום משמעותי עבורם עם שחרורם. המלגאים פועלים להגברת תחושת השייכות של החיילים למועצה ובכך, מחזקים גם את שייכותם שלהם.

תמונת אילוסטרציה חיילים.jpg

שורש הזהב

תת-תוכנית של תוכנית "מלגאים בישובים", דרכה מלגאים תורמים בצורת מיטבית ע"י ניהול, תיכלול והובלת פרויקט למען האזרחים הוותיקים ביישובים.

%D7%A7%D7%A8%D7%93%D7%99%D7%98%20%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%94%20Yuri%20Dondish%20%20Shut

תוכנית הזה"ב

תוכנית הזה"ב - התמיכה בזקן המאושפז בבית החולים, נועדה לשפר את הטיפול במטופלים המבוגרים המאושפזים במערך הכירורגי, למנוע סיבוכים במהלך אשפוז, להוריד את הסיכוי להתדרדרות קוגניטיבית ותפקודית במהלך אשפוז.

Nurse with Patient

תוכנית המתמחים

סטודנטים מתמחים, מקבלים הכשרה מקצועית לצד פיתוח של פטריוטיות מקומית וכישורי מנהיגות, ותורמים לקהילת באר שבע בכלל ולקהילת צעירי באר שבע בפרט, באמצעות ייעוץ ופיתוח יוזמות חברתיות.

צוות התכנית_edited.jpg

תוכנית סלפ"י

מלגאים מסייעים לצעירים ללא תעודת בגרות ושידם אינה משגת, להשלים בגרויות בכוחות עצמם, בהכוונה ובתמיכה על מנת לאפשר להם השתלבות בלימודים אקדמיים ויציאה לחיים עצמאיים ומשגשגים.

76543.JPG

תופרים לך תיק

סטודנטים הזקוקים לתיק עבודות מקצועי, מצוותים לארגונים ועמותות בעיר, שזקוקים לשירותים כגון: גרפיקה, פרסום, מערכות טכנולוגיות ועוד. המלגאים מלווים על ידי מתנדבים אנשי מקצוע מתחומם, שמבטיחים את איכות עבודותיהם, שנכנסות בסוף הפרויקט לתיק העבודות שלהם ופותחות להם אפשרויות בעולם התעסוקה.

תמונה 3- תופרים לך תיק.jpg
bottom of page