top of page
Sitting by Campfire

תוכניות קהילתיות

מקבלים ותורמים לקהילה המקומית

friendship.png

ברק בעיניים

במסגרת התוכנית יוצרים מלגאים קשר עם משפחות שכול אזרחיות שאיבדו את יקיריהן שלא במסגרת פעילות של כוחות הביטחון או בפעולות איבה. המלגאים תומכים במשפחות ומלווים אותן בשעתן הקשה.

Image by Priscilla Du Preez 🇨🇦

גינות קהילתיות

במסגרת הפרויקט הוקמו גינות קהילתיות המחזקות את הקשר בין חברים בקהילות השונות במועצה האזורית. הוקמו מתחים משותפים לטובת הכלל במסגרתם נעשית פעילות קהילתית ייחודית המעוררת מודעות סביבתית בקהילה.

shutterstock_1090113578_edited.jpg

גרעין תורני

סטודנטים עוברים לגור בשכונות מורכבות ותורמים את חלקם בהתאם לצורכי השכונה: ליווי קשישים, שיחות עם השכנים לשם גילוי מצוקות ומתן עזרה, ליווי בתהליכי בירוקרטיה, ביקורי בית, העברת חוגים במתנ"ס ועוד.

הפנינג-סוכות-סדנא.jpg

הארון הקהילתי

הארון הקהילתי הינו ארון בגדים הממוקם ברחוב ומאפשר איסוף ביגוד ומוצרים נלווים באופן מכובד ודיסקרטי. המענה ניתן 24/7 ללא עלות, הזדהות או בירוקרטיה. המלגאים מתחזקים את הארון: מגיעים יום יום אל הארון, מקפלים ומסדרים ומבטיחים את נגישותו לקהל שזקוק לו.

ByGSRd6kZ00_0_0_1920_1080_0_large.jpg

הבורג החסר

מלגאים שעברו הכשרה ייחודית התחום הנגרות, חונכים בני נוער במלאכות יד ושיפוץ ביתי ומתנדבים יחד בקהילה בשיפוץ מבני ציבור, בתי קשישים ועוד.

תמונה- הבורג החסר.jpeg

זכרון טעמים

מיזם חברתי קהילתי, ספר מתכונים המנציח את זכרם של נופלים, חללי מערכות ישראל ומחבר בין משפחותיהם לבין סטודנטים, בני נוער וילדים. זהו מיזם רב תרבותי, בין דורי, הנוגע בכל חלקי הפסיפס הארץ ישראלי.

WhatsApp Image 2021-05-19 at 12.39.11.jpeg

כלבי שירות

אומנה לכלבים המיועדים להיות כלבי שירות המסייעים בהתמודדות יום יומית לאנשים המתמודדים עם מגבלה פיזית או נפשית. המלגאים מגדלים גורים עד הגעתם לבגרות המאפשרת את הכשרתם ככלבי שירות.

1.jpg

לצאת החוצה

מלגאים אוהבי הארץ וטיולים, מקבלים ליווי של מורה דרך מתנדב ובונים תכנית טיולים לצעירים ומשפחות צעירות, במטרה להנגיש להם את הטבע ולעודד אותם לצאת ולהכיר את הארץ ואת הסביבה. במסגרת המיזם המלגאים מתכננים טיול, משווקים אותו ומדריכים אותו בפועל, מול קבוצת מטיילים בעלת מאפיינים דומים.

תמונה- לצאת החוצה.jpeg

מה הסיפור שלך

מלגאים בונים ומציבים ארונות ספרים במרחב הציבורי - קהילתי ואוספים ספרים מהקהילה. המלגאים מארגנים אירועים קהילתיים סביב הספרייה הקהילתית ומעודדים את הקהילה לשמור על הספרייה ולטפח אותה.

בניית ספריות קהילתיות.jpg

מועדוני יולדות

יצירת מרחב מזמין, חמים וביתי ליולדות בכל יישוב מיישובי המועצה, בו מתהווה קהילת יולדות וניתן בו מענה לאימהות צעירות.

Baby's Feet

מיזם בבניין

במסגרת מיזם 'בבניין' – חיבור בין שכנים, ממונה נציג בניין, שמסייע לצרכי השכנים, מארגן פעילויות קהילתיות בחגים, מסייע בחיבורים בין דוריים להפגת בדידותם של האזרחים הוותיקים ומעודד פעולות קהילתיות משותפות, כגון גינות קהילתיות או אירועי תרבות ליד הבית.

120099502_4973967579283717_6452164350158723690_n.jpg

מראות

מתמודדים עם פוסט טראומה, עוברים יחד עם מלגאי תהליך משותף של יצירה, הכולל ליווי והנחיה מקצועית. מטרת התהליך היא לעבד ולשתף תכנים שיקדמו החלמה, שיקום והתפתחות.

קרדיט לתמונה_ בוריס קוזנץ.jpg

צעירים למען הקהילה

התאמה מדויקת בין המלגאים, תחומי העניין והפניות שלהם לבין צורכי קהילה אמיתיים. כי כשזה מצליח ומדויק גם המלגאים וגם הקהילה מרוויחים.

תמונה- אילוסטרציה_edited.jpg

קפה עברית

מפגש שבועי בין מלגאים לעולים חדשים שנועד לחבר את העולים לאוכלוסיית העיר, לתרגל איתם את השפה העברית ולהקל על תהליך קליטתם.

קפה עבריתת.jpg
bottom of page