top of page
Image by Tegan Mierle

תכניות קהילתיות

מקבלים ותורמים לקהילה המקומית

friendship.png

רמת נגב נותנת לחייליה

תכנית שמטרתה לשמור על קשר עם החיילים במועצה האזורית, ולחבר אותם למועצה ולמרכז הצעירים כמקום משמעותי עבורם עם שחרורם. השאיפה היא כי צעירי המועצה ירצו להשאר בה, ולגדל את ילדיהם במקום. המלגאים פועלים ליצירת תחושת שייכות של החיילים למועצה ובכך, מחזקים גם את שייכותם שלהם.

שני חיילים עם תרמילים

צעירים למען הקהילה

כשמצליחים לתפור למלגאים פעילות שמתאימה גם לתחומי העניין שלהם,
גם למסגרת השעות ולפניות שלהם וגם שעונה על צורך קהילתי אמיתי -כשזה מצליח וזה מדויק-
גם הסטודנט/ית וגם הקהילה מרוויחים!

מבחר פעילויות של מלגאים

מראות

מתמודדים עם פוסט טראומה, עוברים יחד עם מלגאי תהליך משותף של יצירה, הכולל ליווי והנחיה מקצועית.

מטרת התהליך היא לעבד ולשתף תכנים שיקדמו החלמה, שיקום והתפתחות.

תערוכת ציורים

עברית מדוברת

מלגאים מהחברה הערבית מלווים תלמידים מכפר קאסם, למפגש עם סטודנטים מהחברה היהודית, לשיח שמטרתו לחזק את העברית המדוברת שלהם. המלגאים מהווים מודל לחיקוי עבור התלמידים, חושפים אותם לעולם האקדמיה ומפחיתים חששות ובמקביל מעודדים שיח והכרות בין מגזרית.

מפגש בין סטודנטים יהודים ותלמידים ערבים

צאל"ה- צעירים אקטיביים למען הקהילה

תכנית המשלבת דיור בר השגה לסטודנטים ומלגה לעשייה קהילתית משמעותית, שמטרתה לקיחת אחריות חברתית וסביבתית על המרחב בו אנו חיים, באמצעות הקמת ועדי בתים ופעילות קהילתית בתוך השכונות של המרקם הוותיק במצפה רמון. 

מפגש בין סטודנטים יהודים ותלמידים ערבים
למידע על התוכנית

מיזם 'בבניין'

במסגרת מיזם 'בבניין' -
חיבור בין שכנים, ממונה נציג בניין, שיסייע לצרכי השכנים, יארגן פעילויות קהילתיות בחגים, יסייע בחיבורים בין דוריים להפגת בדידותם של האזרחים הותיקים ויעודד פעולות קהילתיות משותפות, כגון גינות קהילתיות או אירועי תרבות ליד הבית.

צעיר מחלק פלאייר לנכה

זכרון טעמים

מיזם חברתי קהילתי, ספר מתכונים המנציח זכרונם של נופלים, המחבר בין משפחות שכולות של חללי מערכות ישראל, לבין סטודנטים, בני נוער וילדים. זהו מיזם רב תרבותי, בין דורי, הנוגע בכל חלקי הפסיפס הארץ ישראלי.

WhatsApp Image 2021-05-19 at 12.39.11.jpeg

גינות קהילתיות

פרויקט גינות קהילתיות הוקם במטרה לחבר ולחזק  את הקשר בין חברים בקהילות השונות במועצה האזורית, מתוך הרצון להקים מתחמים משותפים לטובת הכלל, לטובת פעילות קהילתית ייחודית ומתוך תקווה לסייע לקהילות להפוך לבעלות תודעה סביבתית. 

shutterstock_1090113578.jpg

צר"צניקים- צעירים למען צעירים

קבוצות מלגאים המלוות על ידי איש צוות במרכז הצעירים ומספקות מגוון של מענים לצרכים קיימים של צעירים. כל קבוצה לוקחת על עצמה נושא ומטפלת בו במגוון של מענים, בהתאם להנחיה של איש הצוות.

Camping on the Beach
למידע על התוכנית

מה הסיפור שלך

מלגאים בונים ארונות ספרים במרחב הציבורי-קהילתי, מתקינים ואוספים ספרים מהקהילה. המלגאים מארגנים אירועים קהילתיים סביב הספריה הקהילתית ומעודדים את הקהילה לשמור על הספריה ולטפח אותה

בניית ספריות קהילתיות.jpg

הארון הקהילתי

הארון הקהילתי הינו ארון בגדים שממוקם ברחוב ומאפשר איסוף ביגוד ומוצרים נלווים באופן מכובד ודיסקרטי. ללא עלות, הזדהות או בירוקרטיה, פתוח 7\24. המלגאים מתחזקים את הארון: מגיעים יום יום אל הארון, מקפלים ומסדרים ומבטיחים את נגישותו לקהל שזקוק לו.

תמונה- הארון הקהילתי.jpg

לצאת החוצה

מלגאים אוהבי הארץ וטיולים, מקבלים ליווי של מורה דרך מקצועי מתנדב ובונים תכנית טיולים לצעירים ומשפחות צעירות, במטרה להנגיש להם את הטבע ולעודד אותם לצאת ולהכיר את הארץ ואת הסביבה. במסגרת המיזם המלגאים מתכננים טיול, משווקים אותו ומדריכים אותו בפועל, מול קבוצת מטיילים בעלת מאפיינים דומים.

תמונה- לצאת החוצה.jpeg

קפה עברית

מפגש שבועי המתרחש במרכז הצעירים בין קבוצה של עולים חדשים לבין סטודנטים מלגאים. המפגש מלווה ומובל על ידי מילגאי מפעל הפיס ונוצר מתוך רצון לשלב את אוכלוסיית העולים החדשים בחיי הקהילה בעיר, לתרגל איתם את השפה העברית ולהקל עליהם בתהליך הקליטה והשילוב בעיר כרמיאל.
 

קפה עבריתת.jpg

חינוך משמעותי - "חינוך לפסגות"

עמותת חינוך לפסגות פועלת לצמצום פערים, קידום מוביליות חברתית וטיפוח מצוינות, באמצעות הענקת הזדמנות שווה לילדים נוער וצעירים מוכשרים מרקע סוציו-אקונומי נמוך, הבאים מהפריפריה החברתית-גיאוגרפית. העמותה מעניקה לחניכיה ארגז כלים מגוון, הכולל תגבור לימודי עם דגש על מקצועות ה- stem, העשרה תרבותית, העצמה וכישורי חיים, מעורבות קהילתית, והכנה לשוק התעסוקה.
 

חינוך לפסגות -מודלים.jpg

גרעין תורני

התכנית מופעלת בשיתוף כפר הסטודנטים של בני עקיבא בשכונות מורכבות בעיר.

התכנית פועלת בשלושה מישורים: רווחה, ילדים ונוער בסיכון ונראות שכונתית.

הסטודנטים עוברים לגור בשכונות המורכבות ותורמים את חלקם בהתאם לצורכי השכונה, ליווי קשישים, שיחות עם השכנים לשם גילוי מצוקות ומתן עזרה, ליווי בתהליכי בירוקרטיה, ביקורי בית, העברת חוגים במתנס ועוד.

הפנינג-סוכות-סדנא.jpg

יש לכם מודל להפעלת מלגאים ברשות שלכם- שלא מופיע באתר?

רוצים שנתעד ונכתוב את המודל שלכם, כדי שרשויות אחרות יוכלו לשכפל? צרו איתנו קשר

bottom of page